بیزینس کوچینگ

اگه قصد داری حرفه ای و اصولی کارت رو پیش ببری، باید علم بیزینس کوچینگ رو یاد بگیری! یا یک بیزینس کوچ کنارت داشته باشی! 


بیزینس کوچینگ چیست ؟

خیلیا بیزینس کوچینگ رو همون مشاوره ی کسب و کار میدونن. در صورتی که این دو مفهوم با هم متفاوتند. اما تو این مقاله میخوایم خیلی ساده بگیم بیزینس کوچینگ چیه! بعد به لازم بودن اون واسه هر کسب و کاری بپردازیم و در آخر هم ببینیم ما چطور میتونیم تو این زمینه کمکتون کنیم. 

همونطور که شما هر چند ماه باید سلامت بدنتون رو چک کنید، لازم هست که بیزینس خودتون رو هم چکاپ کنید. حالا میخواد خیلی کسب و کار کوچکی باشه میخواد سازمان خیلی بزرگی باشه.

برای اینکه بتونید، سلامت کسب و کارتون رو چک کنید باید آشنایی کامل با بیزینس مدل داشته باشید. بیزینس مدل درواقع برنامه ی هر صاحب کسب وکاری هست، برای کسب درآمد. با شناخت قسمت های مختلف اون و تحلیل آنالیز درست، شغل شما در سلامت کامل به سر می بره! وقتی کاملا کسب و کار شما سالم باشه، چه اتفاقی میفته ؟ خب طبیعیه، وظیفه ی حیاتی خودش رو به درستی انجام میده. وظیفه ی حیاتی هر کسب و کاری چیه ؟  سود دهی و کسب درآمد! 

 

چرا بیزینس کوچینگ؟

شاید بهتر باشه این قسمت رو از تجربه ی شخصی خودم بگم. وقتی تصمیم به راه اندازی یک کسب و کار کردم، بیشترین تمرکزم روی قسمت پولسازی بود. یعنی بیشتر به خدماتی که باید ارائه بدم فک میکردم و وقت میگذاشتم. اما خب ساعتهایی رو هم برای مطالعه ی امور مدیریتی وقت میگذاشتم.

بیایید یه اعترافی کنیم: همه ما ایرانی ها( مخصوصا کارآفرینان) ادعا میکنیم که مدیریت تو خونمون هست!!!

من هم از این قاعده مستثنی نبودم! اما خیلی زود فهمیدم که اگه میخوام اصولی برم جلو و شکست نخورم، باید به مدیریتی که تو خونم هست بسنده نکنم :)). موضوع پبچیده تر از این حرفاس. 

وقتی کسب و کارت رو راه میندازی، هرچند کوچک، موضوع های مهم زیادی پیش روت قرار می گیره! چجوری برخورد کردن با همکارا و کارمندانت، مدیریت هزینه ها، استخدام و کلی موضوع دیگه که هر روز باهاش رو به رو میشی! موضوع هایی که وقت و انرژی تو رو میگیره و تو رو از کار اصلیت که پولسازیه کم کم دور میکنه! و یکدفعه با یک شغل بی درآمد و پر هزینه تو رو تنها میذاره. که نتیجه ی اون جز ورشکستگی چیز دیگه نیست!


راهکارش چیه؟

ماه های زیادی رو صرف مطالعه تو زمینه مدیریت کردم و سعی کردم اطلاعاتم رو تو همه ی بلوک های مدیریتی زیاد کنم. از اون طرف باید تو زمینه ی دیجیتال مارکتینگ و فروش و ارائه خدمات هم فعالیت می کردم. تقریبا همه ی حوزه های کاری ما نیاز به مطالعه داشت تا بروز بمونیم. هرروز کلافه تر میشدم تا کاملا اتفاقی با علم نوین بیزینس کوچینگ آشنا شدم.

بزینس کوچینگ یک پکیج کامل هست که هر مدیر کسب و کاری باید تو اون اطلاعات کسب کنه. در آینده تمام مشاغل بدون دونستن این علم، نمیتونن به درآمد بالا برسند. به عنوان شخصی که هدفم پیشرفت و بهترین شدن بود، مطالعاتم رو در این زمینه شروع کردم. و درنهایت تصمیم گرفتم بصورت آکادمیک این علم رو یاد بگیریم. به عنوان دانشپذیر در مرکز بین المللی بیزینس کوچینگ ایران ثبت نام کردم و در دوره ی آقای مسیح جوادی، اولین بیزینس کوچ بین المللی ایران شرکت کردم.

خدمات بیزینس کوچینگ ما

بهتون حق میدم که کاملا سردرگم باشید. اگه کنجکاو شدید و زیاد متوجه موضوع نشدید، میتونید از طریق راه های ارتباطی ما، با ما تماس بگیرید و کاملا رایگان راهنماییتون میکنیم.

از جمله خدماتی که ما در این زمینه انجام میدیم، برگزاری دوره های آموزشی اختصاصی برای مدیران کسب و کار هست. دلیل اختصاصی بودنش هم این هست که ما سرفصل های اموزشی رو کاملا منطبق بر شغل شما تنظیم می کنیم. در واقع شما در پایان دوره هم یک بیزینس کوچ هستید و هم کاملا کارتون توسط ما آنالیز میشه. 

از دیگر خدمات ما این هست که ما به عنوان یک کوچ در کنار شما قرار می گیریم و بصورت دوره ای سلامت کسب و کارتون رو در ستون های مختلف آنالیز می کنیم.

علاوه بر این خدماتشما میتونید در جلسات کوچینگ خصوصی ما شرکت کنید تا در زمان کوتاه، مدل کسب و کارتون کاملا آنالیز بشه و با تشخیص قسمت های آسیب دیده و تقویت قسمتهای قوی، سلامت کسب و کارتون تضمین بشه! نتیجه ی سالم بودن بیزینس، هم افزایش درآمد هست. 

 

با بیزینس کوچینگ درآمد شما بین 30 تا 300 درصد افزایش خواهد یافت!!

آنالیز داده

دریافت مشاوره رایگان بیزینس کوچینگ