کسب و کار

تغییرات کسب و کار در سال 1401

یک مسیر تضمینی برای شروع به راه اندازی کسب و کار آنلاین

تو این مقاله برای همه کسایی که میخوان سال 1401 از فضای آنلاین درآمد کسب کنن، چندین راهکار گفتیم. تغیررات کسب و کار در سال 1401 رو هم بررسی کردیم. اگه مدیر یا کارمند هستی و یا اول راه هستی و هیچ ایده ای نداری، این مقاله خیلی بدردت میخوره!

مدت تقریبی مطالعه: 12 دقیقه

4.6/5
شاید فک کنید فقط تو کشور ما پول دغدغه ی هر ساعت و هر لحضه ی مردم هست. در صورتی که به این شکل نیست. پول و درآمد دغدغه ی همه ی آدم هاست در همه جای دنیا. همونطور که تکنولوژی پیشرفت می کنه، رفتار و نیاز های مردم هم تغییر می کنه. بنابراین مدل و نوع کسب و کارها هم دستخوش تغییر می شه. امروزه کمتر کسی هست که حرفه ای رو بلد نباشه و به فکر تبدیل کردن اون مهارت به پول نباشه. تو این مقاله قصد داریم تغییراتی که در سال 1401 برای کسب درامد پیش بیی کردیم رو با شما به اشتراک بذاریم. تا بتونید خیلی راحت ایده ها و مهارتاتون رو به درآمد تبدیل کنید.

تاثیرات تحولات سیاسی برروی کسب و کارها:

اولین تغییر رو میشه مصوبه ی مجلس در خصوص افزایش حقوق کارمندان دونست. افزایش حقوق 57 درصدی شاید خیلی از کارمندان و کارگران عزیز رو خوشحال کنه. شاید خیلی از اونها به فکر پس انداز حقوق اضافه شده و سرمایه گذاری های بیشتر باشند. اما نکته ای که در مقابل اتفاق می افته، افزایش نرخ بیکاری هست. هر صاحب کسب و کاری به فکر کاهش هزینه هاست. با توجه به افزایش حقوق، مدیران کسب و کار ترجیح می دهند، افراد کارآمد را حفظ و مابقی را تعدیل کنند. جدای از اون ، این افزایش حقوق، افزایش نرخ تورم را هم به همراه خواهد داشت. اتفاق سیاسی بعدی، امکان توافق برجام است. در صورت توافق، نوسانات نرخ ارز کاهش پیدا کرده و قطعا بازارهایی مثل دلار، طلا، خودرو و… جذابیت سالهای گذشته رو از دست می ده. در واقع تقاضای کاذب در این بازارها از بین خواهد رفت و کسانی که در این عرصه فعالیت می کنند باید به فکر جذب تقاضا از راههای دیگه باشند. به نظر شما، تحولات سیاسی دیگه، چه تاثیری روی کسب و کارها خواهد داشت؟ در دیدگاه ها برای ما بنویسید.

کاهش کرونا و تاثیرات آن بر کسب و کارها:

در سال 1398 و با فراگیر شدن کرونا، مشاغل با سرعت بیشتری به سمت آنلاین شدن حرکت کردند. هرچند قبل از اون هم ، بستر آنلاین جذابیت های خاص خودش رو داشت و کسب و کار ها به جذب و درآمدزایی در این فضا علاقه ی زیادی داشتند. اما کرونا با میخ کردن مردم در خانه، برای  مردم راهی جز خرید آنلاین باقی نگذاشت. در حال حاضر با واکسینه شدن اکثر مردم، اونها به اجتماع برگشتند. اما اتفاقی که افتاد، تغییر رفتار مردم بود. امروزه همه ی ما گارد کمتری نسبت به خرید آنلاین داریم و باتوجه به اعتماد سازی که انجام شد، در کنار راحتی و صرفه جویی در زمان، بسیاری از مردم ترجیح میدهند که از فضای آنلاین خرید کنند. تاثیر دیگه ی کرونا، افزایش نرخ زمانی هست که مردم در فضای آنلاین می گذرونند. تحقیقات ثابت کرده، 90 درصد مردم، بعد از بیدار شدن، حداقل 15 دقیقه سراغ گوشی خودشون رفته و در اینترنت و فضای مجازی چرخ می زنند. پس حتی با از بین رفتن کامل کرونا هم، نمیتونیم بیخیال فضای مجازی و اینترنت بشیم همچنین، همونطور که گفته شد، باید بیشتر دنبال تقاضاهای خرید در فضای آنلاین باشیم، تا کوچه و بازار. تیم کاروو یه تیزر از آمار ارقام استفاده ی مردم از اینترنت آماده کرده، شاید براتون جالب و تعجب برانگیز باشه. بهتون پیشنهاد می کنم حتما این ویدئو رو ببینید.
 

راه های درآمد از فضای آنلاین در سال 1401:

همونطور که گفته شد، تغییرات رفتاری مردم، باعث تغییرات در کسب درآمد میشه. باتوجه به اینکه اکثر مردم، حتی برای خرید کوچکترین وسیله و یا سفارش خدمات، در اینترنت سرچ می کنن، هر مدیر کسب و کاری باید توجه ویژه ای به افزایش درآمد از طریق اینترنت داشته باشه. حتی شمایی که قصد راه اندازی شغل جدیدی رو دارید، قطعا اولین کاری که انجام میدید، راه اندازی پیج اینستاگرامی هست (که البته به هزار دلیل کافی نیست). اما موضوعی که باید به اون توجه کنید، رقابت شدید در فضای آنلاین هست. همونطور که تکنولوژی پیشرفت کرده، روش های بازاریابی و کسب درآمد دیجیتال هم دستخوش تغییرات شده و باید در این زمینه اطلاعات لازم رو داشته باشید. وگرنه اتفاقی که می افته، خستگی و جا زدن در مسیر شغلیتون هست. دیجیتال مارکتینگ به سبک نوین  تغییرات زیادی با گذشته داره. شاید 4، 5 سال پیش با هفته ای یکی دو ساعت فعالیت، میتونستید از رقیبانتون جلو بزنید، اما امروز رقیبان شما زمان و هزینه ی زیادی رو برای درآمد زایی از این فضا صرف می کنند.

برای اینکه از رقیبات تو سال 1401 عقب نمونی حتما به صفحه ی دیجیتال مارکتینگ ما یه سر بزن تا با مدل جدید آشنا بشی

خودت مدیر کسب و کاری ؟

به عنوان یک مدیر کسب و کار برای سال آیندت برنامه ریزی کردی؟. یک نکته ای رو من خیلی توجه و تحقیق کردم. وقتی مدیران کسب و کار از موفقیت و تلاش در کارشون صحبت می کنند، صرفا افزایش درآمد نیست. هدف اونها، با کیفیت تر شدن محصول و خدمات، شناخته تر شدن، رسیدن و جلو زدن از رقیبان و… هست. هرچند همه ی این موضوعات در نهایت باعث افزایش درآمد میشه، اما لذت پرآوازه شدن یک شغل، از حساب بانکی بیشتره. 

صاحب هر شغلی هستید،حتما برای فضای آنلاین و اینترنتتون برنامه ریزی کنید. داشتن وبسایت، اولین کاری هست که اگر انجام ندادید، باید به فکر اون باشید. اگر وبسایت دارید، حتما برای سئو برنامه ریزی و سرما یه گذاری کنید. تیم کاروو هم در این زمینه میتونه کمکهای زیادی به شما بکنه. وبسایت جدای از اونکه به افزایش درآمدتون کمک می کنه، شما رو حرفه ای تر نشون میده! جدای از اون میتونه کسب و کارتون رو پرآوازه تر کنه!.

 

همین امروز برای تغییر تصمیم بگیر! دیجیتال مارکتینگ سرمایه گذاری بلند مدت برای کسب و کارته!

اگه فقط فرصت گرفتن یک تصمیم مهم برای کسب و کارت داشتی، به عنوان مدیر کسب و کار، اون تصمیم چی بود؟

تو قسمت دیدگاهها برامون بنویسید.

مدیر کسب و کار
کارمندان

کارمند هستی ؟؟

قشر زیادی از افراد جامعه رو کارگران و کارمندها تشکیل میدهند. قشری که اتفاقا مهمترین افراد یک اجتماع هستند. اینکه شما دوست داشته باشی صاحب یک کسب و کار باشی، کاملا بستگی به شخصیتت داره. بسیاری از افراد، دوست دارند کار کم ریسک انجام بدن و مطمئن باشند حقوقی دارند. و براساس حقوق دریافتی برنامه ریزی ها مختلف زندگی خودشون رو انجام بدن. پس قرار نیست همه مدیر و صاحب کار باشند. 

اما خب همه ی افراد به فکر افزایش درآمد هستند. بهترین راه برای کارمندان و کارگرا هم، راه اندازی یک کسب و کار آنلاین معمولی هست. پیشنهاد ما فعالیت اولیه در اینستاگرام هست. اما برای اون کار هم رقیبان زیاد هستند. پس باید متفاوت عمل کنیم. 

شما با یادگیری روش ها به روز، جذب مخاطب، فروش و بازاریابی در فضای آنلاین،میتونید درآمدی به مراتب بیشتر از حقوق کارمندی بدست بیارید. مهارت های فعالیت در فضای آنلاین هم مربوط میشه به شاخه ی دیجیتال مارکتینگ. حتما اینجا رو مطالعه کن! 

تصمیمت رو بگیر!!! ما تا آخر کنارت هستیم

میخوای شروع کنی و اول راهی ؟

 

چند تا سوال روجواب بده، تا مسیر پیش روت واضح تر بشه! 
بنظرت اول کار بهتر است که کلی هزینه کنی و مغازه و دفتر راه اندازی کنی و منتظر بازگشت سرمایت بمونی؟ یا اینکه با استفاده از فضای اینترنت با هزینه ی خیلی کم شروع کنی و به تدریج کارت پیشرفت بدی؟ 
از قدیم گفتن “سنگ بزرگ نشونه ی نزدنه”.  اگه اول راه هستی با این لیست اولویت جلو برو : 

  • یادگیری دیجیتال مارکتینگ(بازاریابی آنلاین) 
  • راه اندازی پیج اینستاگرامی 
  • شروع به پیاده سازی آموزه های دیجیتال مارکتینگ 

بعد از رسیدن به درآمد هم، وقت افزایش کانالهای فروش و ارتباط با مشتریت هست! یعنی راه اندازی وبسایت، کانال یوتیوب، دفتر و مغازه زدن و…

 

اگه هنوز به صفحه ی دیجیتال مارکتینگ ما سر نزدی، کلیک کن

کارآفرین

دوست داری شروع کنی اما ایده نداری؟

خیلی از ما ها روزهایی رو گذروندیم که از وضعیت موجودمون کلافه بودیم. حس می کردیم که بایدیه کاری کنیم که حس خوبی بده بهمون. من خودم بیشتر اون حس خوب از کار و کمکی که به بقیه میکنم برام اولویت داره تا پولی که ازشون دریافت می کنم. مطمئن باشید اگه چنین حسی دارید، شما ابتدای راه موفقیت هستید! اما تا انتها باید مسیر سخت و زیادی رو برید! اما همیشه نگاهتون به پایان باشه تا از سختی های مسیر جا نزنید!

خب! قرار بود بگیم اگه  دوست داری شروع کنی اما ایده نداری باید چیکار کنی ؟. مسئله اینه که همه ی انسانها حتما یک مهارتی رو بلد هستند. یا نه! قطعا به یادگیری یک مهارت علاقه دارند و فکر میکنن داخلش مستعد هستند. پس اولین کاری که باید انجام بدیم اینه : 

مهارتی که داریم(یا نداریم اما فک میکنیم داخلش مستعدیم) و به اون مهارت علاقه داریم رو شناسایی کنیم!

خب! تو این مرحله اگه صرفا علاقه داریم، باید راجع به اون مهارت آموزش ببینیم و در یه حدی که میتونیم اونکار رو (در حد 20 درصد) انجام بدیم ، خودمون رو آماده کنیم. اگه هم که تو اون مهارت و توانایی داریم که باید هر روز خودمون رو بهتر کنیم.  مرحله ی دوم شروع کردن هست. باید این مهارت به فعالیت پولساز تبدیل بشه: 

تا وقتی که مهارتت رو تبدیل به پول نکردی، تجارت تو آغاز نشده !

خب برای تبدیل کردن هر مهارت به پول شما باید تو زمینه های دیگه ای آموزش ببینی!. باید یادبگیری چطور بازاریابی کنی، چطور مخاطب جدید جذب کنی، چطور مشتری هات رو مجاب کنی دوباره ازت بخرند. قرار هم شد که از فضای آنلاین شروع کنیم! پس باید راجع به بازاریابی دیجیتال اطلاعات کافی داشته باشی! یه سر به صفحه ی دیجیتال مارکتینگ (کلیک کن) بزن تا بیشتر متوجه بشی. 

وقتی مهارت شخصی و مهارت های بازاریابی دیجیتالت بالا بره، به مرور زمان، موفقیت برات اتفاق میفته و حس خوبی که از خودت راضی هستی ، به سراغت میاد! یادتون نره که تیم کاروو همیشه کنارتون هست.
در دیدگاهها منتظر پیامهاتون هستیم

2 نظر

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.