رابرت هرجاوک

داستان زندگی رابرت هرجاوک

بی خانمانی که صاحب قصر شد

مدت مطالعه : 5دقیقه 

نویسنده: حامد نیرومند 

4.7/5

رابرت هرجاوک در سال 1962 در شهر واراژدین کشور کرواسی متولد شد. او فقط هشت سال داشت که پدر او به زندان افتاد. در نهایت بدلیل فرار پدرش از زندان آن ها مجبور شدند به شهر تورنتو کانادا مهاجرت کنند و در زیرزمین یکی از اقوامشان ساکن شوند. کل دارایی خانواده ی هرجاوک 20 دلار پول نقد و یک چمدان بود. رابرت در آن سال ها برای اینکه کمک خرج خانواده باشد، به روزنامه فروشی در سطح شهر می پرداخت و شب ها در اوقات بیکاری به خدمتکاری در رستوران کافه می رفت. اما همه ی این مشکلات باعث نشد که او دست از تلاش بکشد و در نهایت از دو رشته ی علوم سیاسی و ادبیات انگلیسی از دانشگاه تورنتو کانادا فارغ التخصیل شد. 

 

کسب تجربه در زمینه ی غیر تخصصی : 

 

رابرت بعد از فارغ التخصیلی به یک شرکت نرم افزاری به اسم logiquest  مراجعه کرد و از آنجایی که هیچ تخصصی در این زمینه نداشت با استخدام او مخالفت کردند. رابرت تلاش بسیاری کرد تا مدیر مجموعه را برای استخدام خود متقاعد کند. در نهایت با اصرار رابرت برای کار کردن بدون حقوق، در آن شرکت نرم افزاری استخدام شد. به دلیل سخت کوشی و تلاش بسیار در نهایت هرجاوک موفق شد به مدیریت روابط عمومی آن شرکت برسد. درنهایت بدلایل نامعلوم از آن شرکت اخراج شد. 

 

ادامه دادن، بدون معطلی: 

 

بعد از اخراج، بدون ناراحتی و زانوی غم بغل گرفتن، باتوجه به تجربه هایی که از کار بدست آورده بود، کسب و کار جدید خودش رو آغاز کرد. از کجا ؟؟؟؟ از پارکینگ منزل شخصی!!! شرکتی تحت عنوان یکپارچه سازی فضای اینترنت. رابرت هرجاوک ده سال بعد، کسب و کار خودش رو به قیمت 30.2 میلیون دلار به شرکت AT &T کانادا فروخت. 

 

راه اندازی کسب و کار جدید: 

رابرت هرجاوک بعد از فروش کسب و کار قبلی، کار جدید خودش رو تحت عنوان هرجاوک گروپ، مجددا از منزل شخصی آغاز کرد. با اینکه الان، به اندازه ی کافی پول داشت، برای راه اندازی مجلل یک کسب و کار. به نظر شما، چرا با وجود سرمایه ی مناسب، هرجاوک مجددا کسب و کار شخصی را از خونه شروع کرد؟؟ در دیدگاه ها برای ما بنویسید. 

بزرگترین درسی که من از زندگی این شخص گرفتم، این بود که درگیر مدارک دانشگاهی نباشم. قطعا تحصیلات و سالهایی که در دانشگاه گذرانده، در طول کار به درد او خورده، اما با وجود دو مدرک از دانشگاه مهم دنیا، کسب و کار های او هیچ ربطی به مدارک او ندارد. درسی که شما گرفتید چه بود ؟